System CosmoEye AI rozwiązaniem na problemy przedsiębiorstw produkcyjnych.

Dużo uwagi poświęcamy ostatnio sztucznej inteligencji. Kolejne webinarium z tego zakresu dotyczyło CosmoEye – systemu, który analizuje obraz i w czasie rzeczywistym wysyła alerty o nieprawidłowościach do managementu.

System CosmoEye AI dba o bezpieczeństwo w zakładach pracy.  Dzięki wysyłanym alertom w czasie rzeczywistym możemy reagować na nieprawidłowe zachowania pracowników oraz nieprzestrzeganie zasad BHP i HACCA.

Dodatkowo system wspiera przedsiębiorstwa w optymalizacji procesów. System oprócz braku sprzętu ochronnego wykrywa również używanie telefonu w pracy, bezczynność, przekraczanie strefy zakazanej. Takie dane są raportowane do osób koordynujących pracę przedsiębiorstwa. Dzięki tym danym jesteśmy w stanie wpływać na optymalizację pracy osób pracujących na magazynach czy przy produkcji. 

System opracowany przez polską firmę to kolejny przykład zastosowania AI w zakładach pracy. Webinarium „CosmoEye. AI – Jak sztuczna inteligencja rozwiązuje problemy biznesu.” to już 25 webinarium w ramach Akademii Rozwoju Przemysłu 4.0 Związku Pracodawców Polska Miedź.

– Nowoczesne technologie stają się standardem prowadzenia biznesu. Mogą pomóc firmom, w optymalizacji procesów, zwiększyć ich konkurencyjność, umożliwić wejście na wyższy poziom działalności. Dla administracji to szansa na wyższą jakość usług. Nasze spotkanie ma zainspirować do zmiany. Rozwój oparty na nowoczesnych technologiach wymaga odpowiedniej wiedzy, znajdziecie ją na webinarze organizowanym w ramach Akademii Rozwoju Przemysłu 4.0 – rozpoczęła spotkanie Marta Wisłocka, prezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź. 

CosmoEye  to polski system wykorzystujący sztuczną inteligencję, który usprawnia i optymalizuje procesy biznesowe w przedsiębiorstwach o różnym profilu działalności oraz służy do poprawy bezpieczeństwa pracy.

CosmoEye AI Sysem jest narzędziem wspomagającym zarządzanie organizacją wszędzie tam, gdzie można zdefiniować i później rozpoznać za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji zdarzenia zarejestrowane przez monitoring wideo. Idea Cosmo wykracza poza proste schematy użycia sztucznej inteligencji, monitoringu wideo czy systemów klasy ERP czy WMS – w swojej istocie czerpie z ich współpracy i integracji.

tłumaczył Kosma Kindlik, Chief Executive Officer, CosmoEye.


Podczas webinarium podano konkretne case study z wdrożonego systemu. Firma z branży FMCG miała problem z reklamacjami przesyłek. Klienci reklamowali niewłaściwie spakowane lub nieprawidłowe ilości dostarczonych produktów. Wdrażając system CosmoEye właściciel hurtowni dokładnie widział w jaki sposób pakowana jest dana przesyłka. – Okazało się, że większość reklamacji była bezpodstawna. Po wdrożeniu systemu ilość reklamacji spadła o bagatela blisko 90 proc. – mówił Kosma Kindlik.

System CosmoEye poprzez działanie 24 /7/365 w sposób całkowicie zautomatyzowany tworzy pełną dokumentację wizualną codziennej pracy w zakładzie, wychwytując nieprawidłowości w prosperowaniu przedsiębiorstwa. Przekłada się to na realne podniesienie poziomu bezpieczeństwa oraz efektywności pracy oraz daje możliwość skutecznego pomiaru i oceny pracy przedsiębiorstwa. Dla firmy oznacza to redukcję kosztów związanych ze stratami magazynowymi oraz zwiększenie liczby operacji logistycznych przy jednoczesnym skróceniu czasu realizacji.

Przemysł 4.0 to integracja inteligentnych maszyn i systemów oraz zmiany w procesach produkcyjnych, mające na celu zwiększenie wydajności procesu wytwarzania oraz wprowadzanie elastycznych zmian produktów i usług. Według raportu Zyro z lutego 2022 r., ponad 35 proc. firm wykorzystuje sztuczną inteligencję w jakiejś formie, a niemal 85 proc. firm klasyfikuje inwestycje w sztuczną inteligencję jako swój priorytet strategiczny.

Nagranie z webinaru CosmoEye. AI – Jak sztuczna inteligencja rozwiązuje problemy biznesu