Szkolenie JPK – VAT oraz matrycy VAT

Już 1 lipca 2020 r. wejdą w życie przepisy dotyczące JPK-VAT oraz matrycy VAT. Warto już teraz poznać nowe regulacje oraz przygotować się do wdrożenia stosownych zmian w systemach i procedurach działających w firmie, ponieważ już w sierpniu każda firma będzie musiała złożyć pierwsze JPK_VAT za lipiec w całkowicie nowej strukturze.
Chcąc wesprzeć Państwa w przygotowaniach do tego procesu, zapraszamy do udziału w podatkowym szkoleniu online, które odbędzie się 29 kwietnia o godzinie 10.00. Webinarium poprowadzą eksperci kancelarii WPW Wołczek, Proksa i Wspólnicy.
Podczas szkolenia omówimy:

  • Zmiany zasad prowadzenia ewidencji VAT – zakres ewidencji VAT niezbędny do przygotowania nowego JPK_VAT.
  • Likwidacja obowiązku odrębnego składania deklaracji VAT w dotychczasowej formie.
  • Kary za błędy i uchybienia przy składaniu nowej struktury. Omówienie możliwości ich uniknięcia.
  • Zasady klasyfikacji towarów i usług dla celów VAT – założenia nowej matrycy stawek podatku VAT, CN, PKWiU 2008 i 2015.
  • Możliwości zabezpieczenia klasyfikacji towaru lub usługi – czym jest Wiążąca Informacja Stawkowa i jak ją uzyskać.

Prosimy o zgłoszenie uczestników do dnia 26 kwietnia br. wraz z ich adresem mailowym na adres:  sekretariat@pracodawcy.pl lub stelmach@pracodawcy.pl
Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące tematyki szkolenia, zachęcamy do przesłania ich przed szkoleniem bezpośrednio do trenerów z firmy WPW na adres mailowy: katarzyna.mazurek@wpw-doradztwo.pl. Pytania będzie można także zadawać w trakcie szkolenia za pośrednictwem czatu.
 
Szkolenie odbędzie przy pomocy platformy Skype for Business.
Zarejestrowani uczestnicy otrzymają przed szkoleniem materiały oraz instrukcję włączenia się  w webinarium.