Webinar: Management of Mining Environmental Liabilities: Inventory, risk assessment, reprocessing, reuse and remediation – 26 kwietnia 2021

Partnerstwo UE-Ameryka Łacińska w zakresie surowców (EU-Latin America Partnership on Raw Materials) organizuje webinarium: Management of Mining Environmental Liabilities: Inventory, risk assessment, reprocessing, reuse and remediation (zarządzanie górniczymi kwestiami środowiskowymi: inwentaryzacja, ocena ryzyka, przetwarzanie, ponowne użycie i rekultywacja), który odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2021, w godz. 16:00 – 17:30 (czasu środkowoeuropejskiego)

To webinarium jest częścią serii organizowanej w celu promowania zrównoważonego i odpowiedzialnego wydobycia dla osiągnięcia sprawiedliwej, ekologicznej i neutralnej dla klimatu gospodarki. W spotkaniu wezmą udział eksperci z UE i Ameryki Łacińskiej, którzy podzielą się swoimi analizami i najlepszymi praktykami dotyczącymi wskazanych powyżej tematów. W ten sposób członkowie MDNP uzyskają wgląd w prace prowadzone w obu regionach w zakresie budowania zrównoważonych i odpornych łańcuchów wartości surowców mineralnych.

Rejestracja na seminarium online zostanie zamknięta w piątek 23 kwietnia o godzinie 15:00 czasu środkowoeuropejskiego
Więcej informacji oraz rejestracja na wydarzenie: https://www.mineralplatform.eu/events/webinars
Źródło: EU-Latin America Partnership on Raw Materials, Mineral Development Network Platform