WSZYSTKIE ZMYSŁY W SŁUŻBIE BIZNESU

Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, technologie oddziałujące na wszystkie zmysły, sztuczna inteligencja czy współdziałanie ludzi i maszyn to nie scenariusz filmu lub gry. To już nasza codzienność. Zmiany technologiczne, których jesteśmy świadkami, mają charakter rewolucyjny. Musi się z nimi zmierzyć także biznes. Kto zrobi to szybciej i lepiej, ten wygra.

Akademia Rozwoju Przemysłu 4.0 to projekt Związku Pracodawców Polska Miedź oraz partnerów biznesowych otwarty dla wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą przeprowadzić skuteczną transformację cyfrową swoich firm. Podczas cyklicznych spotkań i webinarów omawiane są najważniejsze kwestie związane z przyszłością gospodarki cyfrowej. Oprócz tego można poznać nowe możliwości, technologie i programy determinujące funkcjonowanie i rozwój przedsiębiorstw.

Przed nami wszystkimi stoją dziś niezwykłe wyzwania. Świat, którego jeszcze nie znamy. Nie wejdziemy do niego łagodnie i spokojnie, raczej będzie to skok na głęboką wodę. Tylko wiedza, nowe kompetencje zespołów oraz przygotowanie techniczne organizacji mogą ustrzec nas przed utonięciem. Przemysł 4.0 to nie futurystyczna wizja, ale jak najbardziej realna przyszłość, a właściwie już teraźniejszość, na którą musimy być gotowi. Chcemy pomóc przedsiębiorcom stawić czoła nowej rzeczywistości, jaką niesie ze sobą rewolucja technologiczna – podkreśla Beata Staszków, Prezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź.

Kolejna konferencja pod nazwą „Odkrywamy tajemnice VR & AR. Jak technologie immersyjne zmieniają biznes?” odbędzie się 30 września w legnickim Centrum Konferencyjnym Letia Business Center. Patronat Honorowy nad wydarzeniem przyjęło Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Po raz pierwszy w ramach Akademii spotkamy się na żywo, a nie w formie online. Mamy nadzieję, że pozwoli to Wam nawiązać nowe kontakty, lepiej poznać innych uczestników Akademii, wymienić doświadczenia i poszukać inspiracji. Podczas spotkania eksperci z zakresu technologii, rozwoju i biznesu odpowiedzą na pytanie, jak efektywnie wykorzystać systemy i rozwiązania technologii immersyjnych, aby przyspieszyć rozwój firmy i zwiększyć jej konkurencyjność.

Wirtualna Rzeczywistość (Virtual Reality) i Rozszerzona Rzeczywistość (Augmented Reality) to przykłady technologii immersyjnych zmieniających otaczający nas świat. Dotąd kojarzyły się często z rozrywką. Jednak to zaledwie ułamek możliwości VR i AR. Technologie te mogą wydatnie wpływać na efektywność działań biznesowych i przemysłowych – uważa Marcin Kowalski, Prezes Zarządu Human Partner, współorganizującej konferencję.

Dedykowane rozwiązania VR to narzędzia nowoczesne i skuteczne, coraz częściej stosowane w przemyśle, edukacji, medycynie i wielu innych dziedzinach. Jedną z przodujących firm implementujących te technologie na całym świecie, także w Polsce, jest HTC Vive.

Podczas konferencji zaprezentujemy wdrożenia, które pomogły firmom zoptymalizować koszty i zmaksymalizować zyski, zwiększyć zaangażowanie swoich pracowników, czy też efektywniej pozyskiwać nowych klientów i partnerów. Chętnie doradzimy, jak i od czego zacząć efektywne wykorzystanie możliwości, jakie daje firmom wirtualna rzeczywistość – zaprasza Dorota Paszyńska, Account Manager, HTC Poland.

Równie ciekawie zapowiada się wystąpienie Mateusza Tokarskiego, eksperta w dziedzinie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Mateusz Tokarski, wiceprezes i współwłaściciel firmy Giant Lazer, to także współtwórca pierwszej w Polsce platformy VR/AR do szkoleń i wspomagania procesów w przemyśle. Industry XR, bo to o tej platformie mowa, pozwala klientom na samodzielne tworzenie szkoleń i scenariuszy VR/AR bez żadnej wiedzy programistycznej.

Giant Lazer pomaga klientom zorientować się w szybko ewoluującym krajobrazie rozwiązań i technologii. Dostarczamy nowatorskie programy szkoleniowe dla pracowników, symulatory i wizualizacje procesów wykorzystujące technologię VR. Oferujemy narzędzia wspomagające pracę osób technicznych — aplikacje specjalistyczne na smartglassy (inteligentne okulary). Współpracujemy z branżami: logistyczną, automatyki i robotyki, motoryzacyjną, edukacyjną i wieloma innymi. Co z tej kooperacji wynika? Dowiecie się Państwo podczas konferencji – zachęca Mateusz Tokarski.

Technologie VR i AR świetnie funkcjonują w świecie edukacji. Zwiększają efektywność kształcenia kadr, ułatwiając i uatrakcyjniając cały proces szkoleniowy. Dlatego tymi nowinkami koniecznie powinny się zainteresować działy HR oraz managerowie odpowiedzialni za rozwój kompetencji zespołów (L&D). O tym, czym jest Immersive Learning i jak pomaga zoptymalizować procesy szkoleniowe i onboardingowe w firmach przemysłowych opowie Kamila Kowalska, Wiceprezes Human Partner.

Jak pokazują międzynarodowe badania, rozwiązania Immersive Learning zapewniają szybszą przyswajalność wiedzy niż tradycyjne szkolenia oraz przyczyniają się do wzmocnienia cyfrowego doświadczenia pracowników. A to właśnie otwartość na nowe technologie, chęć stałej nauki, podnoszenia kwalifikacji i rozwoju są najbardziej pożądanymi kompetencjami przyszłości. Warto zatem już dziś sięgnąć po rozwiązania, które wspierają firmy i pracowników – rekomenduje Kamila Kowalska, współzałożycielka VRinHR, Chapter Advisor VRARA Poland.

Patron Honorowy Akademii Rozwoju Przemysłu 4.0, Wicemarszałek Dolnośląski Grzegorz Macko, zachęci przedsiębiorców do skorzystania z prowadzonych przez samorząd województwa programów wsparcia rozwoju firm. Najnowszą propozycją jest Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza. Głównym celem tego projektu jest wsparcie zagranicznej ekspansji przedsiębiorstw poprzez różnorodne działania, takie jak: kampanie promocyjne, misje gospodarcze, udział w zagranicznych targach i wystawach oraz przygotowanie materiałów informacyjno-promocyjnych. W tych dwóch ostatnich działaniach samorząd chce wykorzystać rozwiązania wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Więcej dowiecie się podczas wystąpienia Wicemarszałka Grzegorza Macko.

Oczywiście nie będziemy tylko mówić. Zapraszamy na prezentację nowoczesnych technologii. Będziecie sami mogli doświadczyć niezwykłości wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w trzech show-roomach technologicznych. Zachęcamy także do bezpośrednich rozmów z ekspertami o możliwościach wykorzystania VR I AR w Waszych firmach.

Udział w konferencji jest bezpłatny.
Pełen program konferencji znajdziecie tutaj: program konferencji VR & AR Summit_ Przemysł 4.0_30.09.2021 Legnica
Rejestracja na spotkanie
Dodaj wydarzenie do kalendarza

Serdecznie zapraszamy.