31
styczeń
Związek Pracodawców Polska Miedź oraz partner merytoryczny Miastoprojekt Wrocław
zapraszają na seminarium online
w ramach Akademii Rozwoju Przemysłu 4.0
Udział w webinarze jest BEZPŁATNY.
Wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać dostęp do udziału w wydarzeniu.
Rejestracja na spotkanie: https://forms.gle/XHNH6g7h3PT2agbTA
Dodaj wydarzenie do kalendarza Google
Dodaj wydarzenie do kalendarza Outlook ICal
Na dzień przed wydarzeniem osoby zarejestrowane otrzymają link do spotkania. System wideokonferencyjny będzie uruchomiony 30 minut przed rozpoczęciem spotkania.
Informacje o partnerze i prelegentach: informacje Cyfrowe zarządzanie projektem inwestycyjnym__ Przemysł 4.0_2302203
Dla kogo:
Projekty inwestycyjne, z uwagi na stronę finansową przedsięwzięcia, wymagają szczegółowego planowania i nadzoru. Planowanie oraz zarządzanie projektem inwestycyjnym wymaga specyficznego podejścia, uzależnionego od konkretnej branży, połączonego z tradycyjnymi umiejętnościami i doświadczeniem projekt menedżera. Znajomość procesów inwestycyjnych i technologicznych umożliwia precyzyjne planowanie prac i wdrażanie procesów optymalizacyjnych (value engineering) oraz tworzenie wariantów prowadzenia robót i analiz budżetowych.
Wykorzystanie możliwości technologii BIM to konieczność dla firm, które chcą pozostać konkurencyjne na rynku. Transformacja przedsiębiorstwa w kierunku BIM będzie głównym czynnikiem determinującym utrzymanie swojego udziału w rynku. Ewolucja postępuje, a zmiany są nieuniknione.
Możliwości wykorzystania narzędzi zintegrowanego cyfrowego zarządzania projektem inwestycyjnym są ogromne. Korzyści m.in.:
Daje to także zarówno inżynierom, jak i architektom oraz project managerom, nieograniczone możliwości w ulepszaniu już istniejących projektów.
Zintegrowany, cyfrowy proces inwestycyjny daje możliwość płynnego dopasowania do siebie potrzeb właściciela, architekta, wykonawcy i innych interesariuszy, umożliwia wspólne ustalenie priorytetów, koniecznych zmian w projekcie oraz zbudowania płaszczyzny do organizacyjnej integracji.
Podczas webinaru zostaną poruszone zagadnienia takie jak:
Dlaczego warto poznać najważniejsze zalety technologii BIM i dowiedzieć się więcej na jej temat? Jak skutecznie wdrożyć tę technologię? Jakie są oszczędności i korzyści? Dlaczego bezpieczeństwo procesu jest ważne?
Odpowiedzi na te i inne pytania podczas spotkania.
prezentacja Miastoprojekt_partner merytoryczny WEBINAR_Cyfrowe zarządzanie projektem inwestycyjnym
Projekty to narzędzia kształtowania celów biznesowych czy też długoterminowej wizji każdej organizacji. To na skutek realizacji projektów dokonuje się postęp cywilizacyjny: zarówno materialny – obejmujący rozwój biznesowy, gospodarczy, infrastruktury, nowych produktów itd. – jak i niematerialny – obejmujący nowe rozwiązania społeczne, organizacyjne, nowe usługi, itd.
Projekty są skutecznym narzędziem kształtowania przyszłości, jeśli stosujemy w nich profesjonalne zasady, sprawdzone w praktyce. Umiejętności zarządzania projektami pomagają zespołom w skuteczniejszej realizacji projektów. Znalezienie sposobu na zarządzanie projektami oraz ich planowanie i realizację ma istotne znaczenie dla każdego zespołu i firmy. I choć można nie wykorzystywać wszystkich elementów tradycyjnego systemu zarządzania projektami, nawet te podstawowe mogą przynieść spore korzyści każdemu zespołowi.
Klika faktów:
Projekty odgrywają coraz istotniejszą rolę w globalnej gospodarce. Przy ich realizacji jest zatrudnionych blisko 90 mln ludzi na świecie, a ich udział w dochodzie narodowym poszczególnych gospodarek systematycznie rośnie. Postępująca cyfryzacja sprawia, iż pojawiają się nowe wymagania względem narzędzi stosowanych w zarządzaniu projektami oraz kompetencji osób realizujących projekty.
Niezależnie od tego, czy wykonujemy model tylko jednej instalacji, czy obsługujemy cały proces BIM, zawsze na początku badamy oczekiwania i zbieramy wymagania o danym projekcie. BIM jest technologią przynoszącą wymierne korzyści wszystkim kluczowym uczestnikom procesu inwestycyjnego, tj.: inwestorom, generalnym wykonawcom oraz zarządcom nieruchomości. 4D umożliwia porównanie na bieżąco stanu faktycznego ze stanem przewidzianym w harmonogramie w dużo bardziej przejrzystej formie; 5D uzupełnia wcześniejsze analizy o dodanie funkcjonalności związanej z zarządzaniem kosztami inwestycji.
Technologia powoduje minimalizowanie utraty zebranych uprzednio informacji pomiędzy kolejnymi etapami procesu inwestycyjnego, ale także pomiędzy istotnymi fazami opracowania dokumentacji (projekt koncepcyjny, inwestycyjny, przetargowy, wykonawczy), nieuniknionej w przypadku tradycyjnych metod.
Technologia BIM od czasu Phila Bernsteina, któremu przypisuje się autorstwo tego akronimu i Laiserina, który go spopularyzował, przebyła długą drogę i stała się obecnie dojrzałą koncepcją dyktującą rozwój systemów CAD. Nie ma dzisiaj liczącego się producenta oprogramowania, który nie zaaplikowałby tej platformy; na świecie jest już ponad 130 takich systemów.
Najnowsze wpisy
31
styczeń